پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان یزد
کدمطلب: 8PefFTJi      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ۱۳:۴۸:۰۹      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۴۷

قابل توجه والدین نوآموزان پیش دبستانی

فرزندان خود را در پیش دبستانی های داری مجوز وزات آموزش و پرورش ثبت نام کنید

معاون آموزش ابتدایی و پیش دبستانی اداره کل آموزش وپرورش استان یزد اعلام کرد ثبت نام نو آموزان دوره پیش دبستانی باید فقط در مراکز دارای مجوز از وزارت آموزش و پرورش صورت پذیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش " محمد حسن رادمنش " افزود :  دوره پیش دبستانی  یک دوره دوساله قبل از دبستان است که به پیش دبستانی 1و 2 تقسیم می شود و به تربیت کودکان 4 تا 6 ساله می پردازد.

رادمنش گفت: ثبت نام نونهالان پیش دبستانی باید از طریق سیستم سناد صورت پذیرد که این سیستم فقط در اختیار مراکز پیش دبستانی دارای مجوز آموزش و پرورش است و سایر مراکز فاقد مجوز ازسوی آموزش و پرروش ، قادر به ثبت قانونی و رسمی نونهالان نمی باشند.

وی به والدین توصیه کرد در هنگام ثبت نام نونهالان پیش دبستانی در مراکز مختلف ، ابتدا اطمینان حاصل کنند که این مرکز حتما دارای مجوز  فعالیت از آموزش و پرورش است.

این مسئول دوره پیش دبستانی را فراهم کننده زمینه های رشد جسمانی ، عاطفی اجتماعی ، دینی ، ذهنی و ...نونهالان  دانست وافزود : این دوره تربیتی با رویکرد انس با قرآن و به صورت فعالیت محور و تلفیقی اداره می شود و هدف غائی آن شکوفائی فطرت الهی درنونهالان است .

معاون آموزش وپرورش استان مستندات قانونی فعالیت مراکز پیش دبستانی را یادآورشد و گفت : به استناد بند 2 قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز غیر دولتی که در دی ماه 1395 پس از تصویب مجلس شورای اسلامی  و تأیید شورای نگهبان توسط ریاست محترم جمهوری کشور ابلاغ شده است و همچنین به استناد بند 2 سیاست ها ی تحولی ابلاغ  شده از سوی مقام معظم رهبری ( مد ظلله العالی) و راهبرد کلان 10سند تحول بنیادین ،  وزارت آموزش و پرورش  متولی حاکمیتی در دوره پیش دبستانی  است.

وی خاطرنشان کرد طبق ماده 6 اساسنامه دوره پیش دبستانی مصوبه جلسه 699 وشورای عالی آموزش و پرورش تعیین صلاحیت های  نیروی  انسانی و استاندارد های  فضا ، تجهیزات و مواد و محتوای آموزشی دوره  پیش دبستانی و نظات بر حسن اجرا ی  فعالیت های تربیتی  این دوره نیز به عهده آموزش و پرورش است .

ایشان از مؤسسان مراکز پیش دبستانی که از نهادهای مختلف از جمله تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، فرهنگ و ارشاد اسلامی ، بهزیستی ،سازمان تبلیغات اسلامی ، شهرداری ،بسیج و... مجوز فعالیت دارند خواست برای اخذ مجوز پیش دبستانی به ادارات آموزش و پرورش – کارشناسی مدارس غیر دولتی مراجعه نمایند.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه