پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان یزد
کدمطلب: DG1M5zXU      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۳ ۱۳:۳۳:۱۵      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۷۶۲

اعلام نتایج آزمون ورودي دبيرستان‌هاي استعدادهای درخشان

نتایج آزمون ورودي دبيرستان‌هاي استعدادهای درخشان (دورۀ اول و دوم متوسطه) سال تحصیلی 97ـ1396 اعلام شد.

 

      بنا به اعلام مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان و دانش‎پژوهان جوان فهرست نتایج آزمون ورودی پايۀ هفتم و دهم دبيرستان­هاي استعدادهای درخشان که در روزهای پنج‌شنبه 1396/02/14 و روز جمعه 1396/02/15 در سراسر کشور به‌صورت هم‌زمان برگزار شده بود، در اختیار ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها قرار گرفت.

 این آزمون‌، به منظور شناسايي و جذب دانش‌آموزان صاحب استعداد برتر جهت ادامۀ تحصيل در دبيرستان‌هاي استعدادهاي درخشان و در راستاي سياست‌هاي اصولی وزارت آموزش و پرورش و مصوّبات شورای عالی آموزش و پرورش، برای سال تحصیلی 97-1396 از بین حدود 264000 نفر داوطلب شرکت کننده در آزمون، برای ورود به پایه‌های هفتم و دهم برگزار گردید.

لازم به ذکر است، پذيرش دانش‌آموزان برای ورود به دبيرستان‌هاي دورۀ اوّل و دوّم متوسّطه استعدادهای درخشان، صرفاً بر اساس رتبۀ مبتنی بر نمرۀ آزمون ورودی بوده و برای پذیرفته نشدگان در آزمون، کارنامة عدم قبولی شامل: وضعیّت پاسخ‌گویی به سؤالات در هر مادّة امتحانی (تعداد پاسخ نادرست، تعداد نزده و تعداد پاسخ صحیح)، نمرة آزمون در سؤالات استعداد تحلیلی و تحصیلی، نمرة کلّ آزمون و نمرات کلّ آزمون آخرین داوطلب پذیرفته شده در اولویت‌های انتخابی دانش آموز  صادر و ارائه شده است.

اعلام اینترنتی  نتایج از طریق  نشانی azmoon.medu.ir انجام می‌گیرد و لازم است داوطلبان با درج کد ملّی و رمز ورود به پنل شخصی خود در پورتال همگام (یا  شمارة سریال شناسنامة ثبت‌شدة خود در سناد) وارد سامانه شده و از نتایج خود مطّلع شوند. دریافت درخواست‌های تجدید نظر در نتایج  نیز از روز سه‌شنبه 1396/04/20 از طریق همین سامانه صورت می‌پذیرد. به اطّلاع می‌رساند به جز فهرست اصلی قبول‌شدگان، فهرست ذخیره‌اي‌ برای دبیرستان‌های دورۀ اوّل و دوم استعدادهای درخشان اعلام نخواهد شد.

اداره استعدادهای درخشان ودانش پژوهان جوان استان یزد نیز تاریخ و مدارک لازم جهت ثبت نام دبیرستان های دوره اول و دوم متوسطه استعدادهای درخشان یزد  به شرح ذیل اعلام نمود
زمان ثبت نام دوشنبه 96/04/26 و سه شنبه 96/04/27 برای ورودی های جدید در کلیه مدارس می باشد .
مدارک لازم جهت ثبت نام پایه هفتم ( متوسطه دوره اول)
1-  کپی شناسنامه و کارت ملی دانش اموز پدر و مادر و اصل شناسنامه دانش اموز
2-  حکم کارگزینی اولیاء فرهنگی
3-  پرینت قبولی آزمون استعدادهای درخشان
4-  اصل و کپی کارت جانبازی اولیای محترم جانباز
5-  کارنامه کلاس اول تا ششم (مهر شده عکس دار و تمبر خورده)
6-  6 قطعه عکس رنگی 3*4 جدید زمینه سفید (پشت نویسی شده )
7-  دفترچه سلامت و کارت بهداشت (کارت واکسن )
8-  تکمیل فرم های آموزشگاه با دقت (در محل ثبت نام )
9-  به همراه داشتن دسته چک جهت پرداخت هزینه ثبت نام و سرویس
لازم به ذکر است حضور دانش آموز به همراه ولی الزامی بوده و مدارک باید کامل باشد  در صورت نقص هر یک از مدارک از انجام ثبت نام معذوریم .
مدارک لازم جهت ثبت نام پایه دهم (متوسطه دوره دوم )
1-  کپی شناسنامه و کارت ملی دانش اموز پدر و مادر و اصل شناسنامه دانش اموز (شناسنامه و فتوکپی شناسنامه دانش آموز باید حتما عکس دار باشد )
2-  حکم کارگزینی اولیاء فرهنگی
3-  پرینت قبولی آزمون استعدادهای درخشان
4-  اصل و کپی کارت جانبازی اولیای محترم جانباز
5-  کارنامه کلاس هفتم تا نهم (مهر شده عکس دار و تمبر خورده )
6-  6 قطعه عکس رنگی 3*4 جدید زمینه سفید (پشت نویسی شده )
7-  کارت واکسن
8-  برگ هدایت تحصیلی (ممهور به مهر آموزشگاه و امضاء مدیر ، مشاور و معاون اجرایی)
9-  تکمیل فرم های آموزشگاه با دقت (در محل ثبت نام )
10-  به همراه داشتن دسته چک جهت پرداخت هزینه ثبت نام و سرویس
لازم به ذکر است حضور دانش آموز به همراه ولی الزامی بوده و مدارک باید کامل باشد  در صورت نقص هر یک از مدارک از انجام ثبت نام معذوریم .

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه