پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان یزد
کدمطلب: L84UN6zL      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۱۲:۲۸:۵۳      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۱۹

استاندار یزد: مهارت آموزی و خوداتکایی محور برنامه های اوقات فراغت قرار گیرد

استاندار یزد گفت: مهارت آموزی، خوداتکایی و جلب مشارکت دانش آموزان در فعالیت های مختلف باید محور برنامه های غنی سازی اوقات فراغت در طول سال و بخصوص تابستان قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان یزد  سیدمحمد میرمحمدی در نشست شورای آموزش و پرورش یزد افزود: اوقات فراغت دانش آموزان در فصل تابستان یک فرصت است که باید مسئولان با برنامه ریزی دقیق زمینه سازی شکوفایی استعدادهای این قشر را در این فرصت فراهم کنند.

وی ادامه داد: اگر دانش آموزان بصورت جدی و عملی در برنامه های مختلف مشارکت داشته باشند زمینه اتکا به خود و شکوفایی ظرفیت های آنها حاصل می شود و این هدف مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار یزد گفت: برنامه های تابستانی و اردوهای دانش آموزی باید به نحوی برنامه ریزی و اجرا شود که هزینه زیادی را برای آینده سازان و خانواده های آنها تحمیل نکند.

میرمحمدی گفت: ایجاد فروشگاه های عرضه محصولات و مهارت های دانش آموزان از مسائل مهمی است که باید مدنظر فعالیت های اوقات فراغت قرار گیرد.

وی با تبیین اهمیت رسیدگی به دانش آموزان استثنایی در نظام تعلیم و تربیت اظهار داشت: دولت تدبیر و امید به رغم مشکلات و تنگناها در سال های گذشته اقدامات خوبی را در این حوزه انجام داده است.

میرمحمدی گفت: نگاه ترحمی به دانش آموزان استثنایی باید تغییر کند زیرا آنان نیز از حقوق شهروندی برخوردار هستند و باید متناسب با شرایطی که دارند برای آنها برنامه ریزی شود.

در این جلسه که معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی نیز حضور داشت از استاندار یزد بخاطر اهدای هدایای خود برای کمک به توسعه آموزش و پرورش استثنایی استان قدردانی بعمل آمد.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه